" Bağdere Köyünün Hanönü Belediyesine Katılması İçin Referandum Yapıldı | HANÖNÜ HABER | Kastamonu Hanönü Haberleri - Hanönü

logo

reklam

Bağdere Köyünün Hanönü Belediyesine Katılması İçin Referandum Yapıldı

Bağdere köyünün Hanönü Belediyesine katılması için referandum yapıldı. Köydeki referandumda, 113 seçmenin 90’ı oy kullandı. Seçmenin 46’sı “hayır”, 43’ü “evet” oyu kullandı, 1 oy geçersiz sayıldı. Hanönü Belediye Başkanı Serkan Uçar AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçe merkezine bir kilometre uzaklıktaki Bağdere köyünün belediyelerine katılması için referanduma gidildiğini belirterek, köylülerin çoğunun “köy olarak kalma yönünde oy kullandığını” söyledi. Bağdere Köyü Muhtarı Hüseyin Tuncal ise vatandaşın tercihine saygı göstermek zorunda olduklarını kaydetti.

13124731_10209382306018332_6107300776968386264_n

Köy ve Mahalle Olunması Arasında ki Farklar Neler?

Kaynak ve Alıntılar:AA

Etiketler: » » » » » » » »
Share
1460 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+1 = ?

#

Bağdere Köyünün Hanönü Belediyesine Katılması İçin Referandum Yapıldı” için 1 yorum

  1. Mehmet TÖME : diyor ki:

    Bence köylüler yanlış yapmış. Heleki orada maden varken belediyeye kesinlikle geçmeleri gerekirdi. Sınır durumu nasıldır bilmem ama il özel idaresine aktarılacak para kastamonu ilindeki tüm projelerde kullanılır. Halbuki bu kaymağı sadece hanönü yemeli idi. Hem belediyeye geçince imar gibi bir şansları da olurdu. Düzenli şehirleşme iyidir avantajlıdır, zaten şu anda köylerde de yapılaşma durumu çok zor. Birde tüm köylülerin standart çekincesi vardır ormandan odun alma gibi. Dikkat edin bulunduğunuz yer ruhsatlı maden sahası ve üzerindeki orman envalini size verme şansları yok. Bugün maden şirketi kazıya başlasa bağdereden kimse kazı öncesi ağaç kesme işine yasal olarak giremez. 30km ötenizdeki taşköprüden adam girer kesim işini alır sizde bakar bakar ah dersiniz. Yazık etmişsiniz kendinize. Geçmiş olsun.