" Vali Yaşar Karadeniz , Hanönü Acacia Maden İşletmelerini Ziyaret Etti | HANÖNÜ HABER | Kastamonu Hanönü Haberleri - Hanönü

logo

reklam
07 Ocak 2018

Vali Yaşar Karadeniz , Hanönü Acacia Maden İşletmelerini Ziyaret Etti

Vali Yaşar Karadeniz ve Kastamonu Milletvekili Metin Çelik 2007 yılında İlbak Madencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından kurulan ve halen İlbak ve Akfen Holding ortaklığında Kastamonu İli, Hanönü İlçesi’nde inşaat faaliyeti devam etmekte olan Acacia Maden İşletmeleri A.Ş.’yi ziyaret etti. Ziyaretini ilk olarak Hanönü Kaymakamlığı’na gerçekleştiren Vali Karadeniz, burada Hanönü Kaymakamı Mustafa Hamit Kıyıcı, Hanönü Belediye Başkanı Serkan Uçar, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Özcan Güler,  İlçe Jandarma Komutanı Mehmet Ali Güngör ve ilçe kurum müdürleri tarafından karşılandı.
Hanönü Kaymakamı Mustafa Hamit Kıyıcı tarafından Vali Karadeniz’e ilçenin genel durumu hakkında brifing verildi.
Buradaki ziyaretin ardından Acacia Maden İşletmeleri A.Ş. katkılarıyla inşa edilen Bağdere köyü Çayağazı mahallesi toplantı salonunun açılışını gerçekleştiren Vali Karadeniz, katkılarından dolayı Acacia Maden İşletmesi yöneticilerine teşekkür etti. Buradaki açılışın ardından Vali Karadeniz Acacia Maden İşletme A.Ş. merkez binasını ziyaret etti.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti aktaran Acacia Maden İşletmeleri A.Ş. Genel Müdürü Zeki Sayılır, “Yatırımlarının tamamı yerli sermayeden oluşan Acacia Maden İşletmeleri A.Ş. ülkemiz doğal kaynaklarını hiçbir kısıtlamaya gitmeden azami verimlilik ile ekonomiye kazandırmaya, altyapısını güçlendirmeye, etik değerlere saygılı ve sürdürülebilir madencilik ilkesi ile uluslararası standartlarda çalışmalara devam etmektedir” ifadelerini kullanarak yapılan çalışmalar hakkında Vali Karadeniz’e kısa bilgi verdi.
Yönetilen bu yatırım projesi, yalnızca Kastamonu değil Türkiye ekonomisi için de oldukça büyük hacimli bir yatırım olarak öne çıkmaktadır diyen Vali Karadeniz, fabrika ve maden sahasında incelemelerde bulunularak yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Vali Yaşar Karadeniz, Hanönü Acacia Maden İşletmelerini Ziyaret Etti

Vali Yaşar Karadeniz, Hanönü Acacia Maden İşletmelerini Ziyaret Etti

KAYNAK:Kastamonu Valiliği / Basın 

Etiketler: » » » » »
Share
1158 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+9 = ?