" TEOG’un ilk gün maratonu tamamlandı | HANÖNÜ HABER | Kastamonu Hanönü Haberleri - Hanönü

logo

reklam
25 Kasım 2015

TEOG’un ilk gün maratonu tamamlandı

TEOG kapsamında 8. sınıf öğrencilerinin katıldığı sınav maratonu başladı.

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında 8. sınıföğrencilerinin katıldığı sınav maratonu başladı. Sınavlar bugün ve yarın devam edecek. Sınav nedeniyle öğrenciler sabahınerken saatlerinde okullarına geldi. Okulularına gelen birçok öğrenci çok çalıştıklarını belirterek, iyi bir okul kazanmak istediklerini belirtti. Veliler de çocukları için iyi bir gelecek temennisinde bulundu.
Puanları liselere geçişte kullanılacak TEOG sınavları Türkçe sınavı ile başladı. Öğrenciler daha sonra Matematik ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi sınavlarına girecek. Öğrenciler yarın ise Fen ve Teknoloji, İnkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil dersleri sınavlarına katılacak. TEOG sınavı kapsamında 8. sınıf öğrencilerinin gireceği merkezi ortak sınavlara 1 milyon 174 bin 427 öğrenci girecek. Öğrenciler, yurt içinde 970 merkezde, 16 bin 237 okulda, 91 bin 349 salonda, yurt dışında ise 7 ülkede, 14 merkezde, 22 okulda sınava katılacak.
Türkiye saatiyle 09.00’da başlayan sınav, tek oturumda ve 3 dersin sınavları farklı saatlerde olacak şekilde yapıldı. Her bir dersin sınavı, yurtiçi ve yurtdışı sınav merkezlerinde aynı anda başladı. Birinci oturumda sırasıyla Türkçe, Matematik ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi konulu ders sınavları gerçekleştirildi. Her ders sınavında, 20 sorunun yanıtlanması için öğrencilere 40′ar dakika verildi. Buna ek olarak öğrenciler 30’ar dakika dinlenme süresi kullandı. Ortak sınavlarda A, B, C ve D Kitapçığı olmak üzere 4 farklı kitapçık verildi. Her bir ders sınavı için salonlara 20′şer öğrenci yerleştirildi.

Etiketler: »
Share
800 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+6 = ?