" Lise Mezunu İnfaz ve Koruma Memuru Alımı için Başvurular Başlıyor | HANÖNÜ HABER | Kastamonu Hanönü Haberleri - Hanönü

logo

reklam

Lise Mezunu İnfaz ve Koruma Memuru Alımı için Başvurular Başlıyor

Dikkat ! İnfaz ve Koruma Memuru Başvuruları Başlıyor Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü personel alım sınavı için başvuru süreci başlıyor. Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü 19 Eylül 2016 tarihinde başlayacak başvurularla birlikte toplamda 3 bin 721 sözleşmeli personel istihdam edecek.

Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından Ağustos ayında yapılan ilan duyurusunda taşra teşkilatına sözleşmeli personel alım sınavının detayları paylaşılmış ve 3.258 infaz ve koruma memuru, 201 büro personeli (ceza infaz kurumu katibi), 63 diğer sağlık personeli (sağlık memuru), 49 teknisyen, 121 destek personeli (şoför), 14 destek personeli (aşçı), 15 destek personeli (kaloriferci) olmak üzere 3.721 sözleşmeli personel alınacağı bildirilmişti.  Başvuruda bulunmak isteyen adayların genel ve özel şartlara sahip olması gerekiyor.

Peki Nedir Bu Genel Şartlar?

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü’nün sözleşmeli personel alım ilanına başvurmak isteyen adayların Türk Vatandaşı olması, Kamu haklarından herhangi bir mahrumiyeti olmaması, Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü Maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olması, askerlik ile ilgisi bulunmaması veya askerlik çağına gelmemiş olması ya da muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olması gerekiyor, yapılacak güvenlik soruşturması aşamasından olumlu sonuç alması, merkezi sınavdan ( Kamu Personeli Seçme Sınavı ) En az 70 puan almış olması gerekiyor.  Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü’nden çıkılan personel alım ilanında merkezi sınav hakkında ” İnfaz ve Koruma Memurluğu sınavına başvuracaklardan önlisans ve ortaöğretim mezunları için merkezî sınavın (KPSS-2014) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla, (01 Ocak 1984 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.); Lisans mezunları için ise merkezî sınavın (KPSS-2016) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla (01 Ocak 1986 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.) 30 yaşını bitirmemiş olmak” şartıda belirtilmiş durumda.

İnfaz ve Koruma Memuru Alımı Özel Şartlar

Sözleşmeli infaz ve koruma memuru alımı sınavına başvuruda bulunmak isteyen adayların özel şartları yerine getirmeleri gerekir. Bu şartlar ; En az lise mezunu olmak, Yapılacak sınavın son başvuru tarihi olan 27 Eylül 2016 itibariyle 18 yaşını doldurmuş olmak, merkezî sınavın (KPSS- 2016 ve 2014) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibariyle 30 yaşını bitirmemiş olmak,(Lisans mezunları 01 Ocak 1986, Önlisans ve Ortaöğretim mezunları 01 Ocak 1984 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir. Erkeklerde 170 cm., kadınlarda 160 cm.’den kısa boylu olmaması, ) Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13’ten fazla, 17’den az olmaması gibi şartlar aranıyor.

Personel alım sınavı başvuru süreci ile ilgili tüm detaylar için lütfen TIKLAYINIZ

 

 

 

Lise Mezunu İnfaz ve Koruma Memuru Alımı için Başvurular Başlıyor

Lise Mezunu İnfaz ve Koruma Memuru Alımı için Başvurular Başlıyor

 

Kaynak ve Alıntılar:kamupersoneli.net

Etiketler: » » » » » »
Share
1653 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+8 = ?