" Kaymakam Bakır Madeni Sahasında İncelemelerde Bulundu | HANÖNÜ HABER | Kastamonu Hanönü Haberleri - Hanönü

logo

reklam

Kaymakam Bakır Madeni Sahasında İncelemelerde Bulundu

Hanönü Kaymakamı İbrahim Şenkon, özel bir şirket tarafından işletilen bakır madeni sahası ve yapımı devam eden fabrika alanında incelemelerde bulundu.

Kaymakam Şenkon, işletme yetkililerinden yürütülen maden çalışmaları ve işletme tarafından sağlanan çevre ve iş güvenliği hakkında bilgiler aldı.

Kaymakam Şenkon, yaptığı açıklamada, şirketin Hanönü’nde açacağı bakır işletmesinin ilçede büyük hareketlilik sağlayacağını belirterek, “Maden sahası ve fabrika alanında yaptığımız incelemelerde gördük ki iş güvenliğine son derece önem veriliyor, çevreye duyarlı ileri teknoloji kullanılıyor. Biz de bu konulardaki hassasiyetimizi koruyoruz. Bununla birlikte ilçeye kurulacak bakır madeni istihdam anlamında ilçemize ekonomik ve sosyal açıdan katkı sağlıyor.” dedi.

Bakır Madeni Şirketi Genel Müdürü Besim Ertem de Hanönü ilçesi sınırları içerisinde şirketlerinin yaptığı 14 bin hektar alanda maden arama çalışmaları başlatıldığını ve şimdiye kadar 24 milyon ton bakır rezervinin tespit edildiğini kaydetti.

 

 

 

 

 

Kaynak ve Alıntılar:AA

Etiketler: » » » » »
Share
1499 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+7 = ?