" Devlet Personel Başkanlığı (DPB) EKPSS ile Engelli Memur Alımı Taleplerini Toplamaya Başladı | HANÖNÜ HABER | Kastamonu Hanönü Haberleri - Hanönü

logo

reklam

Devlet Personel Başkanlığı (DPB) EKPSS ile Engelli Memur Alımı Taleplerini Toplamaya Başladı

Devlet Personel Başkanlığı (DPB) EKPSS ile Engelli Memur Alımı Taleplerini Almaya Başladı. Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı EKPSS sonuçlarına göre kamu kurum ve kuruluşlarına alınacak memurlar için talepler Devlet Personel Başkanlığı tarafından alınmaya başlandı.

Engelli Memur Alımı atamaları ve tercihleri ne zaman yapılacak?

657 Devlet Memurları Kanunu kapsamında tüm kamu kurum ve kuruluşları yüzde üç oranında engelli kamu personeli alımı yapmak durumunda olduğu için EKPSS sonucuna göre kamu personeli alımı yapılacak. Devlet Personel Başkanlığı DPB tarafından tüm kamu, kurum ve kuruluşlarından talep alınmaya başlandı.

Devlet Personel Başkanlığı da her yılın Ekim ayı itibarıyla kamu kurum ve kuruluşlarında engelli personel alımı için taleplerini alacaktır. Ekim ayı sonuna kadar da talepler DPB’ye iletilecek. 31 Ekim 2017 itibarıyla engelli memur alımı için kurumların taleplerini DPB’ye ulaştırması gerekiyor.

2017 yılında yapılan EKPSS 2. Yerleştirmesinde tercihler 21 Temmuz 2017 tarihinde tamamlanmış ve 2016-EKPSS’ye girmiş veya 2016-Kura ile yerleştirme için başvuru yapmış olan adaylar tarafından yapılmıştı. EKPSS 2. Yerleştirme ile Lisans düzeyinden bin 348 kadro, önlisans 507 kadro, lise düzeyinden 444 kadro alımı yapıldı.

2017 Yılı EKPSS 2. yerleştirme sonuçlarına göre de lisanstan 3 bin 379 kişi tercih yaparken bin 273 kişi yerleşti 75 kontenjan boş kaldı. Önlisanstan ise 5 bin 408 kişi tercih yaparken 458 kişi yerleşmiş ve 49 kontenjan boş kalmıştı. Ortaöğretimden 30 bin 33 kişi tercih yaparken 386 kişi yerleşmiş ve 58 kontenjan boş kalmıştı.

EKPSS 3. yerleştirmenin ise Devlet Personel Başkanığının açıklayacağı takvim çerçevesinde Ocak veya Şubat ayı gibi olması gerekiyor. EKPSS 3’nci yerleştirmesi için DPB’nin 31 Ekim’e kadar sürecek olan kadro talepleri kurumlar tarafından DPB’ye iletilecek.

 

 

Engelli Memur Alımı 2017

Engelli Memur Alımı 2017

Kaynak:mymemur.com.tr

Etiketler: » » » » » » » »
Share
952 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+8 = ?